Blog-image

Blog o Blogu

Na začiatku života môjho blogu by som sa rád venoval tematike, prečo práve blog je dôležitý pri realizovaní internetového marketingu. Keď som pozeral, aká ponuka blogov existuje na slovenskom a českom trhu, tak som zistil, že ani jeden nie je špecializovaný na problematiku internetového marketingu a zarábania na Internete. Pritom je to jedna z najpopulárnejších tém na Internete hlavne na amerických stránkach. Ľudia hľadajúci možnosti zarábania sa preto často uchyľujú k zahraničným zdrojom, prípadne sa dajú zlákať falošnými ponukami, ktorých je pomerne veľa aj na slovenskom a českom Internete.

Čo je to blog?

Slovo Blog pochádza z anglických slov Web-Log čiže akýsi Internetový denník a predstavuje internetovú stránku ktorá umožňuje registrovaným užívateľom publikovať svoje názory, skúsenosti a komentáre k určitým témam. Autor takého článku sa nazýva Bloger. Blogom sa pritom nazýva celá stránka (v tomto prípade blog.zbohatni.eu), ale aj častejšie sa blogom nazýva súbor článkov od nejakého autora. Ak niekto povie “Pozrite si môj Blog”, väčšinou má na mysli všetky moje publikované články. Občas sa pod pojmom blog rozumie aj jeden konkrétny článok. Z toho vyplýva, že názov tohto článku “Blog o Blogu” by sa dal rovnako aj čítať ako “Článok o stránke pre uverejňovanie článkov”.

Prečo som založil tento blog?

Blog patrí k najviac uznávaným zdrojom pre Google. Google miluje blogy pretože sa tam pravidelne dopĺňa obsah, čiže nie je to statická firemná stránka, ktorá sa nezmenila už 4 roky a navyše, Google v blogoch (ale častejšie v spravodajských serveroch) hľadá aktuálne dianie. Ak si dáte do vyhľadávača výraz “Peter Sagan”, tak vám nájde najnovšie správy, čo je v podstate s rozporom SEO, kedy sa weby dostávajú na popredné miesta vo vyhľadávaní až po niekoľkých mesiacoch alebo rokoch. Chcete si to vyskúšať? Navrhujem, že napíšte krátky článok o vašej firme alebo produktoch a zverejnite ho na svojom firemnom portáli a zároveň aj na nejakom blogu. Za 2-3 týždne skúste dať do vyhľadávača jednu charakteristickú vetu a zistite, na ktorom mieste vo vyhľadávaní sa nachádza stránka s blogom a na ktorom bude vaša firemná stránka.

ADD YOUR COMMENT