Video in Internet Marketing

Ako vám môže video pomôcť zvýšiť predaj

Nemusíme hľadať informácie na exotických stránkach aby sme sa dozvedeli prečo je video efektívne pri Intenetovom marketingu. Keby sme išli do histórie stovky rokov dozadu, tak ako si ľudia vedeli najlepšie predstaviť nejakú situáciu? No predsa keď ju videli nakreslenú. Mohol byť sebedokonalejší obraz krásnej ženy, krásnej krajiny alebo nejakého hradu. Popis situácie zďaleka nepriniesol tľko informácií, ako obraz (hoci aj tu mohlo dôjsť k zámernému alebo nechcenému skresleniu). Ľudská myseľ pracuje s obrazmi a každú popisnú informáciu si nahrádza obrazom. Tak je tomu aj v súčasnosti. Ak máte problém napríklad s funkciami digitálneho fotoaparátu alebo potrebujete naštudovať nejakú aplikáciu, je oveľa efektívnejšie použitie videa ako rozsiahleho manuálu.

Ako vytvoriť video

Od niektorých videí sa očakáva, že budú urobené profesionálne (napríklad reklamné shoty, dokumentárne filmy) a u iných by bola prílišná profesionalita zas na škodu (napríklad video, ako sa niekto pošmykne a padne. Keby bolo urobené profesionálne, každý by si hnaď pomyslel, že je to celé nahrané). Podľa toho, čo som napísal, na momentkové video vám stačí mobil. Ľudia vedia častokrát odpustiť nejakú chybičku krásy na videu, ak je zaujímavý obsah. Ak chcete robiť kvalitnejšie video, najlepšou variantou je použiť digitálny fotoaparát a stojan. Tu odporúčam kúpiť fotoaparát (ak ho ešte nemáte), ktorý má vstup na mikrofón a zároveň sa video zapína jednoduchým spôsobom. (Moja stará zrkadlovka NIKON D7000 mala samostatné ovládanie na filmovanie na zadnej strane foroaparátu. Najprv bolo potrebné páčkou zdvihnúť zrkadlo a spustiť nahrávanie tlačidlom uprostred. Veľmi nepraktické, hlavne ak sa chcete sami filmovať.

Ako strihať video

Možno sa vám nepodarí urobiť celé video naraz a budete musieť pospájať viac videí do kopy, prípadne dodať do videa titulky, hovorené slovo, hudbu a podobne. Toto dokážu robiť rôzne editovacie programy. Nejaký jednoduchý možno kúpite spolu s fotoaparátom. Ja používam na jednoduchšie práce Pinnacle Studio, ktoré viete kúpiť za pár desiatok Euro. Skúsenejší potom môžu používať Adobe Premiere, Sony Vega alebo iný strihový program.  Ak neviem, ako urobiť nejaký efekt, tak si to najčastejšie pozriem na Youtube.

Ako môže video zvýšiť predaj?

Ako som vysvetľoval na začiatku, ľudia si radšej pozrú video, ako by mali čítať rozsiahly manuál. Ak predávate tovar, ktorý je potrebné napríklad poskladať (skrine, stoly – systém Ikea), tak ľudia určite ocenia, že si budú môcť pozrieť vopred, ako sa bude ich nábytok skladať.

Video vám taktiež môže priniesť zákazníkov na vašu stránku, ak ho umiestnite na Youtube, popíšete ho a ľudia ho môžu nájsť pri štandardnom vyhľadávaní. V tomto prípade nezabudnite vložiť k videu text s linkou na vašu stránku, aby vás potencionálni klienti vedeli nájsť.

ADD YOUR COMMENT